"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Nasa Deca su NAS Emanet » Allahovi darovi (´Deca su na emanet)
Allahovi darovi
pazarska-seharaDatum: Nedelja, 2008-11-30, 2:49 AM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Gledam neku noc svoju curicu, pa nesto razmisljam: ”SubhanAllah, zar je moguce da je ona nekad bila samo kap sjemena i iz toga se razvila sada u malog insana.” Koliko topline, ljubavi i sretnih trenutaka covjek dozivi sa

svojom djecom. Jeste da , istovremeno, covjek ulaze ogromno energije, snage, zivaca i vremena dok djecu odhrani i odgoji, ali ipak radost i zadovoljstvo koju covjek osjeca uz svoju djecu, je neuporedivo veca od truda koji se ulaze u njih.

Zamislimo koliko bi zivot roditelja bio siromasniji bez djece, bez tih Allahovih darova koje On, Uzviseni poklanja ljudima. JA sam na pocetku ovog teksta napomenula da djeca nastaju od kapi sjemena (ocevog i majcinog), ali isto tako znamo da mi vise nemamo uticaj na rast i razvoj tog embriona a poslije djeteta u majcinom stomaku.

Mnogo vremena moralo je proci, dok smo dosli do informacije da li je dijete musko ili zensko, sto je ociti dokaz da nemamo udjela u formiranju i oblikovanju djecijeg tijela i njegovih organa u stomaku. Naravno, dijete u stomaku uzima hranu i tekucinu, koju majka konzumira, ali ovdje mislim na to, da ni sama majka ne moze oblikovati izgled svoga djeteta, koje nosi u stomaku, nego poslije, otprilike, devet mjeseci porodi gotov ”paket”, koji je Neko drugi kreirao, oblik mu dao i dusu u njega udahnuo.

Cesto gledajuci malu djecu, moju curicu i drugu, razmisljam o Kur’anskom ajetu : ” Mi (Allah) čovjeka stvaramo u skladu najljepšem” (95:4). Ne samo da nam je Uzviseni Allah dao darove, nego nam ih je dao u najljepsem obliku, pa mi je mnogo puta dovoljno da samo pogledam u nju, pa da osjetim zadovoljstvo i srecu u svojim grudima.

Kolika je Allahova milost prema ljudima, mozemo dijelom da vidimo i iz hadisa od Allahovog Poslanika Muhammeda, saws, u kojem kaze da ce Uzviseni Allah u dzennetu uzdici dijete-dzennetliju na deredzu (stepen) svoga roditelja dzennetlije, iako to dijete nece imati toliko dobrih dijela kao svoj roditelj i nece zaraditi toliku nagradu, ali ce ga Allah swt ipak uzdici, da bi se oci roditelja smirile gledajuci u svoje dijete.

A koliko nam u stvari znace nasa djeca?? Da nam neko daje sve ono sto je izmedju Zemlje i nebesa, covjek ne bi dao svoje dijete. A Uzviseni Allah daje mnogima i po nekoliko ovakvih "darova" od kojih je samo jedno vrednije nego citav dunjaluk.

[u][b]Medjutim, ne smijemo zaboraviti da su nam nasa djeca, isto tako, emanet, koji nam je Uzviseni Allah stvorio i poklonio, i da Allah dz.s. trazi da o tom emanetu povedemo racuna, onako kako On zahtjeva i naredjiva. Ne budemo li svoju djecu ucili Islamu, odnosno islamskim propisima i islamskom vladanju, onda zasigurno treba da znamo da odgajamo insane koji ce biti nesretni i na ovom i na buducem svijetu.[/b][/u]

Es'Selamu Alejkum Jacaa_R_19


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Nasa Deca su NAS Emanet » Allahovi darovi (´Deca su na emanet)
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz