"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 2 von 2
  • «
  • 1
  • 2
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Islam & Porodica » Prva bracna noc i intimni odnosi
Prva bracna noc i intimni odnosi
pazarska-seharaDatum: Subota, 2008-11-29, 3:50 AM | Nachricht # 16
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Zahvalnost
Uz pokornost i poslusnost prema muzu, supruga treba da pokaze svojevrsnu zahvalnost na svemu sto joj on ucini. Ona ne smije postati nezahvalna ukoliko on uskrati samo jednu od njenih zelja. Nazalost, to je slucaj sa velikim brojem zena. Na to upozorava i Allahov Poslanik Muhammed, sallallahu alejhi ve selleme, u hadisu koji od njega prenosi ´Abdullah ibn ´Abbas i ´Imran b. Husajn, radijallahu anhuma:

Pokazan mi je Dzehennem, pa sam vidio da su zene njegovi najbrojniji stanovnici, jer skrivaju istinu/jekfurne. ( Izraz kufrun, koji je upotrijebljen u ovom hadisu, u osnovi znaci pokriti. Od ove rijeci dolazi i rijec kjafir, sto znaci zemljoradnik, jer on zemljom pokriva zasijano sjemenje. Slicno tome je i nevjernik, koji svojim nevjerovanjem prekriva istinu Allahovog postojanja. ) Upitan je: Da li one skrivaju vjeru u Allaha ? Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je odgovorio: One skrivaju dobrocinstvo svog supruga. Nezahvalne su na dobrocinstvu. Kada bi joj citavog zivota cinio dobro, a onda vidjela kod tebe samo nesto neugodno, rekla bi: Nisam kod tebe nikad ni vidjela dobra! ( Hadis biljezi Imam Buharija ).

Imam Nevevi nezahvalnost supruge na dobru i paznju svog muza i poricanju njegovih ubraja u velike grijehe, a Ibn Bettal tvrdi da ce, na temelju prethodnog hadisa, nezahvalna osoba biti kaznjena i napominje da zahvalnost onome koji dobro cini spada u vjersku obavezu daroprimca. ( Vidi u Buharijnoj zbirci hadisa 1/53. )


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Islam & Porodica » Prva bracna noc i intimni odnosi
  • Seite 2 von 2
  • «
  • 1
  • 2
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz