"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Šejtanovo došaptavanje ljudima » Moj dedo u borbi sa dzinima ...
Moj dedo u borbi sa dzinima ...
pazarska-seharaDatum: Nedelja, 2008-12-21, 10:35 AM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
MOJ DEDO ME UZ ALLAHAOVU S.W.A. POMOC IZLIJECIO OD DZINA Pripremila i poslala; Sestra Naida

Prije skoro 7 godina na odmoru u Sandzak kod porodice moje majke desilo mi se nesto vrlo cudno.
U jednom je bilo ruzno i sram me sto su me vidjeli dajidze i tetke tako a isto je bilo fino u nekom smislu jer sam tako imala priliku da vidim kakav snazan iman moj dedo nosi u srcu. (DA GA ALLAH NAGRADI...)

Do tada sam se smijala sto on stavlja po sedam Kur’ana na TV i onda se cudi sto mu TV neradi. Govorila sam da je star i sigurno vise nezna sta rad.
Ali elhamudulilah da ih ima i ako ih je stavio na jedno vrlo cudno mijesto.

Ovu pricu vam pisem da bi i vi mogli izvuci pouku iz nje i nebi zaboravili ono sta nam je objavio Allah s.w.t i sta nas je poucio Poslanik s.a.w.s. o svijetu gaibu.

Svake godine imamo 4 hefte odmora ; 2 provodimo u Sarajevu a druge 2 u Sandzaku, i tako je bilo i te godine jednog prelijepog ljeta...

Sve je bilo lijepo u Sandzak ; rijeke, sunce, trava, zrak, cvijece, zivotinje, narod, to je bio pravi odmor za mene, nakon one guzve i stresa u Sarajevu. Od jednom su sve te sitnice imale svoju vaznu i privlacnu ulogu... U subotu smo trebali da se vratimo ....

za Sarajevo i konacno na povratak za Luksemburg.
Rodbina se skupljala i kuca se polako punila. Poslali su me da donesem vode. To sam uvjek voljela da radim jer tamo gdje se nalazi „korito“ ima puno drveca i sunce nemoze dobro da proze kroz grane tako da ima nesto puno privlacno na tom mijestu, ali i nesto pravo ruzno ; sa druge strane prolazi izmet od krava.
Mislim da sam ugazila u to. Nakon sto sam donjela vodu sjela sam na klupu ispred kuce i gledala one prelijepe boje koje je Allah poklonio planinama.
Pocelo mi se mantati i povracati i konacno sam skontala da bi bilo najpametnije da idem leci.

Majka mi je usla u sobu da vidi sta mi je jer nisam bila cesto bolesna. Kad me je probudila, pocela sam povracati. Tetke su usle, raspravljale su o tome sta bi mogao biti razlog moje spontane bolesti.
Imala sam tek 10godina tako da one nisu imale ideju sta bi moglo biti.
Nasla sam se od jednom ispred kuce i svi su me gledali. Bila vrlo cudna situacija jer ja nisam mogla sama da hodam nego me je neko vuko a glava mi je visila ono bas koda psihicki nesto nije bilo uredu samnom.
Jezik mi je bio nekako ko natekao da nisam mogla nista da kazem. Nista, osim: Paradaiz
Dedo me je uzeo u krilo i milovao mi glavu a ja sam neprekidno govorila “Paradaiz“ tako da u svi mislili da hocu to da jedem i donjeli su mi. Ja njih nisam uopste ni vidjela samo negdje daleko sam cula njihove glasove. Dedo je preso u akciju. Poceo je uciti ajete iz Kur’ana. (ELHAMDULILAH)
A ja sam pocela cudne rijeci da govorim jer nisam mogla jezik kontrolisati.

Osjetila sam vodu na glavi i glas dedin koji je skoro nestao.
Pred ocima sam vidjela samo mrak i nesto kao bijele zvijezde. Dugo vremena kasnije vratio se dedin glas i polako mi se i vid vraco.
Vidjela sam opet moje najmilije ali nekako cudno, koda ih gledam ispod vode. Kad sam se okrenula da vidim gdje sam puno sam se prepala ; dedo me je drzao cijeli dan u krilo i cijeli dan je ucio Kur’an.
Kosulja mu je bila mokra i lice znojno. Gledao me je sa velikim ocima i nakraju me poljubio u celo. Nana se jako ljutila sto sam je prepala. A jezik mi je opet bio normalan kao i prije.
Paradaiza jedno vrijeme nije bilo jer mi se to gadilo pravo. Toga istog dana smo se vratili u Sarajevo.
Imala sam srecu sto sam bila kod dede u Sandzak jer ovaj iz Sarajeva nema ni Kur’ana u kuci.
Dedo je poceo da galami na neku staru tetku tamo jer je tvrdio da mi je ona sihr uradila. Sjecam se jos kako nas je bilo strah da ona slucajno neprodze pored kuce jer se dedo pravo na nju ljutio. Ja neznam dali je to ona bila, dali sam u hranu dzinovu stala, ili sam neku muhu zgazila, neznam sta je bilo ali nemam medicinsko znanje da bi mogla analizirati tu situaciju ali da je bio neki medicinski razlog sigurno me dedo nebi mogao povratiti Kur’anom a da se to vise nepovrati.

Nema niko od ljudi a da nije uz njega i sejtan i melek...

Molim Allaha da nagradi moga deda za njegov trud, da mu se smiluje, da mu oprosti njegove grijehe i da mu pokloni vijecni Dzennet. AMIN !

Sva hvala i slava pripada Allahu s.w.t Gospodaru SVIH svijetova.


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Šejtanovo došaptavanje ljudima » Moj dedo u borbi sa dzinima ...
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz