"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Islam & Porodica » Majko
Majko
pazarska-seharaDatum: Srijeda, 2009-02-18, 1:58 PM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Majko…

Starim, za moju majku sam još uvek mala. Sjedim, a kod nje sam još dijete. Jedino je ona zbog mene prolijevala suze, mlijeko i krv. Svi su me zaboravili, a ne i moja majka. Svi su me napustili, osim moje majke. Svijet se za mene promijenio, ali ne i majka. Allaha ti, majko, koliko si puta brisala suze sa obraza kada sam išla na put? Koliko si neprespavanih noći imala kada sam bila odsutna? Koliko si noći uz mene provela kada sam bila bolesna?

Majko...

Kada bih dolazila s puta, čekala si me na vratima suznih očiju od radosti; a kada bih odlazila, pratila si me sa tugom u srcu.

Majko...

Nosila si me pod svojim rebrima, u bolu i patnji. Rodila si me sa jaucima i uzdisajima. Zagrlila si me i dočekala poljupcima i osmjesima.

Majko...

Nikada nisi zaplakala dok meni san nije pao na oči. Nisi pošla da se odmaraš dok ja ne bih postala srecna. Kada bih se osmjehnula, i ti bi se nasmijala iako nisi znala razlog. A kada bi došla tmurna, ti bi zaplakala iako ne znaš zašto. Oprostila bi mi prije nego pogriješim i zaboravila prije nego se pokajem. Opravdala bi me prije nego što halal zatrazim.

Majko...

Ko bi me pohvalili, povjerovala bi mu i da me je proglasio vladarom ljudi i Mjesecom punim. A ko bi me kudio, ne bi mu vjerovala ni da dovede najpoverljivije svjedoke. Samo si ti uvjek bila zauzeta brigom o meni.

Majko...

Ja sam najvažnija stvar za tebe; najlepša priča; slatka želja; činiš mi dobro i misliš da to nije dovoljno; topiš se od čežnje za mnom...

Majko...

Kada bi suzama zahvalnosti mogla oprati tvoja stopala i ponijeti, od stida, tvoju obuću.

Majko...

Volela bih kada bi mogla preuzeti tvoju smrt i svaku nevolju koja te zadesi.

Gospodaru, oprosti mojim roditeljima; smiluj im se kao što su oni meni, kada sam bila dijete, njegovali...



„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
EdinaDatum: Cetvrtak, 2009-02-19, 4:46 PM | Nachricht # 2
Gefreiter
Gruppe: Benutzer
Nachrichten: 9
Ruf: 0
Status: Offline
MasAllah,prelijep tekst happy
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Islam & Porodica » Majko
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz