"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Smrt » Dunjalučka sirat ćuprija
Dunjalučka sirat ćuprija
pazarska-seharaDatum: Nedelja, 2008-11-30, 2:53 AM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Rekao je Malik ibn Dinar: "Vracao sam se brodom s jednog putovanja i brod se zaustavio na obali pored mosta preko kojeg smo trebali preci na drugu stranu. Kad smo htjeli izaci s broda, covjek koji je zaduzen da naplacuje prelazak preko mosta uzviknuo je: 'Neka niko od vas ne izlazi dok ne pokaze svoju robu na koju treba platiti carinu...'

Ja sam istoga trenutka stavio svoju kosulju preko ramena, izisao iz broda i krenuo preko mosta. Onda sam cuo glas carinika: 'Zasto si ti izisao, zar nisi cuo sta sam ja rekao?' Odgovorio sam mu: 'Nema nista za carinjenje', a on mi odmahnu rukom i rece: 'Onda idi ti si slobodan.'

I dok sam prelazio preko mosta, razmisljao sam i u sebi rekao: 'Subhanallah, zar ovo ne podsjeca na ahiret i polaganje racuna!? Uistinu ce onaj ko je mnogo posjedovao na dunjluku biti dugo zadrzan dok ne bude ispitan za ono sto je posjedovao, za razliku od onoga koji bude imao malo dunjaluka i koji ce lahko racun poloziti."

Iz knjige: biserje MUDROSTI, Abdusamed Nasuf Busatlic.


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Smrt » Dunjalučka sirat ćuprija
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz