"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Poucne Islamske price » Prva priča:
Prva priča:
pazarska-seharaDatum: Ponedeljak, 2009-02-02, 3:23 PM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Kad je Fatimu radijallahu 'anha, ćerku Božijeg Poslanika s.a.w.s., zaokupila bolest od koje će ubrzo preseliti na bolji svijet, došla joj je Esma bint Umejs radijallahu 'anha, pa joj je Fatima radijallahu 'anha rekla: Tako mi Allaha ja se stidim toga da moje tijelo iznesu na ovom tabutu sjutra kada umrem. Tabut je u to vrijeme bio široka daska na koju su se stavljali umrli, bez razlike da li bio čovjek ili žena, a zatim bi tijelo prekrivali platnom ispod kojeg bi se nazirao oblik tijela. Hoćeš li da ti napravimo nešto slično onome što sam vidjela u Abesiniji - reče joj Esma radijallahu 'anha. Zatim su Fatimi radijallahu 'anha napravili tabut koji je sličio sanduku, isprepleten mladim prućem, a zatim su ga prekrili prostranim čaršafom koji više nije oslikavao oblik tijela!? Vidjevši to, Fatima radijallahu 'anha je rekla Esmi radijallahu 'anha: Allah te zaklonio kao što si ti mene zaklonila. Rekao je Ibnu Abdul-Ber: Fatima radijallahu 'anha je prva žena u Islamu čiji je tabut bio prekriven na taj način.

„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Poucne Islamske price » Prva priča:
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz