"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Poucne Islamske price » Dijalog o zeni
Dijalog o zeni
pazarska-seharaDatum: Ponedeljak, 2009-02-02, 4:22 PM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Ummu Selema se jedne prilike obratila Poslaniku, s.a.v.s:
“Allahov poslanice, reci mi nesto o Allahovim rijecima‚
Hurun ajn’“!
Poslanik, s.a.v.s, odgovori:“Hurun in – znaci bijele zene, sirokih i okruglih ociju! Hurija je na stepenu sokolova krila“!

Allahov poslanice, reci mi sta znace Allahove rijeci:”Ke enne hunne l jakutu wel merdzan”!Poslanik odgvori:”Njihova cistoca i sjaj su pupot cistog i sjajnog bisera u skoljki, koga ne mogu ruke dodirnuti”!

Allahov poslanice, reci mi sta znace rijeci Allaha:”Fihinne khajratun hisan”!
Poslanik odgovori:”One su lijepog ponasanja i umilnih lica”!

Allahov poslanice, a sta znace rijeci Allaha:”Ke ennehunne bidun meknun”!
Poslanik odgovori:”Njihova njeznost je poput njezne kozice unutar jajeta do ljuske.

Allahov poslanice, reci mi sta znace rijeci velikog

Allaha:”Uruben etraba”!
Poslanik odgovori:”To su zene koje su na dunjaluku umrle stare, iznemogle i izboranih lica. Njih ce Allah na sudnjem danu stvoriti mladim i nevinim, istih godina, privlacnim, umiljatim i ljupkim”!

Allahov poslanice, ko je vrijedniji, zene dunjaluka ili hurije”?
Poslanik odgovori:”Zene dunjaluka su vrijednije od hurija kao sto je spoljasnost vrijednija od unutrasnjosti”!

Umu Selema upita:” Kako, Allahov poslanice”?
Poslanik odgovori:”Vrijednije su po svom namazu, po postu i po ibadetu Allahu. Njihova lica ce Allah obasuti svojim nurom, tijela ce im obaviti svilom, bice biserno bijele boje, nosice zelenu odjecu, zut nakit, kadice se na biseru, cesljati cesljima od zlata i govorice:” Mi smo vjecne, nikad umrijeti necemo, mi smo sretne, nikad tugovati necemo, mi smo zadovoljne, nikad se necemo rasrditi, blago onom kome pripadnemo i ko nama pripadne”!

Ummu Selema ponvo upita:”Allahov poslanice, neka se zena od nas uda i zivi sa jednim, drugim, trecim ili cetvrtim muzem, zatim umre i udje u dzennet. Sa kojim ce muzem zivjeti u dzennetu”?
Poslanik odgovori:”Ummi Selemo, ta zena ce imati priliku da bira, pa ce izabrati onoga ko je bio najljepseg ponasanja prema njoj. Ona ce reci:”Gospodaru moj, ovaj se najljepse ponasao prema meni, pa Te molim da zivim s njim u dzennetu”! “O Ummi Selemo, - nastavlja Poslanik pa kaze:”Lijepo ponasanje donosi khajr i na ovom i na bududcem svijetu”!


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Poucne Islamske price » Dijalog o zeni
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz