"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Islam & Porodica » Sta je zenina odgovornost prema muzevoj majci ili sestrama? (Da li mi oni mogu odredjivati sta da radim?)
Sta je zenina odgovornost prema muzevoj majci ili sestrama?
pazarska-seharaDatum: Srijeda, 2009-02-18, 1:55 PM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Kao prvo, treba biti jasno da zena treba biti poslusna muzu samo onda kada to ne dovodi do nepokornosti prema Allahu.

Sto se tice poslusnosti prema ostalim (pored muza), zena nije obavezna na to. Medjutim, preporuceno je da zena bude ljubazna prema roditeljima svog muza i da im bude poslusna u cilju odrzavanja rodbinskih veza sa njima na nacin koji nije u kontradiktornosti sa njenom poslusnoscu prema muzu. Dakle, ona bi trebalo biti poslusna prema njima, ali nije na to obavezna, niti je njima dozvoljeno da je obavezuju na poslusnost.


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
EdinaDatum: Cetvrtak, 2009-02-19, 4:35 PM | Nachricht # 2
Gefreiter
Gruppe: Benutzer
Nachrichten: 9
Ruf: 0
Status: Offline
To je tacno seki,al nekad je to tesko ispuniti pogotovo ako njegovi roditelji nisu neki vjernici,ne pridrzavaju se osnovni stvari..

Ja se ipak trudim da ugodim njegovoj majci,ajetim se rijeci jedne nase seke koja je rekla: Kako ne mogu a da ne volim muzevu majku,pa ona ga je rodila,da je nije bilo ne bi bilo ni mog muza biggrin

Ove rijeci su mi se urezale u glavu i cesto ih se sjetim,ako budu nepravedni prema meni

 
pazarska-seharaDatum: Petak, 2009-02-20, 2:41 AM | Nachricht # 3
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Da seki slazem se sa tobom to si potpuno u pravu,
ali najvise je tesko u nasoj sredini opstat to je taj sukob generacija tako reci,
a mada hvala Allahu na svemu a i mi se trebalo malo potruditi jer su to ipak roditelji
od ljudi koje volimo...
Ali ja ipak ostajem pri ovom sto ti rekoh SUKOB GENERACIJA wink
dve generacije koje se bas u nicemu ne slazu i ne razumeju
osim ako su roditelji od muza pokorni Allahu e to je druga stvar onda se oni trude da budu dobri pred Allahom...i onda prihvate od srca snaju kao rodjenu cerku
a mada nesto mi vallahi rijedak slucaj da sam to gdje vidjela ...


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
EdinaDatum: Petak, 2009-02-20, 12:15 PM | Nachricht # 4
Gefreiter
Gruppe: Benutzer
Nachrichten: 9
Ruf: 0
Status: Offline
Hehe,pa jest vrlo rijedak,al ima,ev nije sto je moja mama,al ona stvarno pazi moju snahu vise neg mene surprised
Ja kad dodjem gore njima nema da ja sjedim,nego zasucem rukave i ja radim s njom,ili obe sjedimo a mama radi..kad galami uvijek ja kriva nikad snaha biggrin

Meni nekad bude krivo al tako je i bolje,nece se ona osjecat kao tudjinka u kuci kad je mama tako pazi

 
pazarska-seharaDatum: Petak, 2009-02-20, 7:35 PM | Nachricht # 5
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
E vallahi sestro mila to je rijetko da se dje moze vidjet

al i neka je hvala Allahu sto je tako bolje jer snaha se odma oseti kao da nije u svojoj kuci,a ti ces i oprostit majka ti je biggrin


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
EdinaDatum: Subota, 2009-02-21, 1:19 PM | Nachricht # 6
Gefreiter
Gruppe: Benutzer
Nachrichten: 9
Ruf: 0
Status: Offline
Hehe,pa ja tako i jest...
Opet ako nekad pokusam da branim svoja prava il da se posvadjam,naljutim na svekrvu,sejtimse da cu i ja jednog dana bit na njenom mjestu,pa ce mi se sve vratiti,bolje je onda trpit neke stvari ako nista sutiti i ne svadjati se
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Islam & Porodica » Sta je zenina odgovornost prema muzevoj majci ili sestrama? (Da li mi oni mogu odredjivati sta da radim?)
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz