"Islamska sehara" Selam Alejkum

Menü
Einloggen
Suche
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
  • Seite 1 von 1
  • 1
Moderator in diesem Forum: pazarska-sehara  
Islamska Sehara » Testkategorie » Pokajnici » Onaj koji prasta grijehe i strahovito kaznjava
Onaj koji prasta grijehe i strahovito kaznjava
pazarska-seharaDatum: Nedelja, 2008-11-30, 3:01 AM | Nachricht # 1
Administratorka
Gruppe: Administratoren
Nachrichten: 447
Ruf: 0
Status: Offline
Prenosi Ibn Ebi-Hatim od Jezida ibn el-Esamma, koji kaze:

"Bio je neki covjek u Samu, jak, snazan, koji je stalno dolazio kod Omera ibn el-Hattaba, r.a., a zatim je prestao dolaziti. Omer je upitao: 'Sta je s tim i tim', pa su mu odgovorili da se ponovo odao alkoholu. I pozvao je Omer svog pisara i rekao mu da pise:

"Od Omera Ibnul-Hattaba tom i tom. Neka je na tebe mir. Ja se zahvaljujem Allahu za tebe, nema boga osim Njega, Koji oprasta grijehe i prima pokajanje, Koji strahovito kaznjava i obilno nagradjuje. Drugog boga osim Njega nema, Njemu se sve vraca."

A zatim je rekao svojim prijateljima: "Molite Allaha za svoga brata da se srcem pokaje i da mu Allah oprosti."

Pa posto je stiglo pismo od Omera, r.a., u ruke covjeka, poceo ga je citati i stalno ponavljati: "...Koji prata grijehe i prima pokajanje, Koji strahovito kaznjava. Upozorava me na Njegovu kaznu i obecava mi da ce mi oprostiti."

U rivajetu Ebu-Neima kaze se: "To je sam sebi ponavljao dok nije zaplakao, a zatim je odbacio alkohol, i to iskreno." Posto je dosla vijest o njemu do Omera, r.a., rekao je: "Ovako cinite kada vidite svoga brata da je posrnuo: uspravite ga i ucvrstite, i molite Allaha da mu primi pokajanje, i nemojte biti sejtanovi pomocnici protiv njega."

"U ime Allaha, Svemilosnog, Milostivog!
"Ha-mim."
"Objavljivanje Knjige od Allaha je Silnoga, Sveznajuceg",
"Koji oprasta grijehe i prima pokajanje, Koji strahovito kaznjava i obilno nagradjuje; drugog boga osim Njega nema, Njemu se sve vraca." (Kur'an; El-Mu'min:1-3)


„Koliko veliki broj dokaza ima na nebesima i na Zemlji, a ljudi pored njih ne razmišljajući prolaze i okreću glave.“ ( 105. Kur'an )
 
Islamska Sehara » Testkategorie » Pokajnici » Onaj koji prasta grijehe i strahovito kaznjava
  • Seite 1 von 1
  • 1
Suche:

Unsere Umfrage
Kako vam se svidja nasa Islamska Sehara
Antworten insgesamt: 154
Mini-Chat
Freunde
Statistik

Copyright MyCorp © 2024
Kostenlos Homepage erstellen mit uCoz